Pomoc psychologa dla związku który przeżywa kryzys?

Chyba każdy kto był w związku przeżył poważną kłótnię lub kryzys. Dwoje ludzi którzy zdecydowali się być ze sobą ponieważ się kochają i nie wyobrażają sobie żyć oddzielnie nagle nie potrafi się ze sobą porozumieć. Każda błahostka może być powodem do wybuchu następnej awantury lub wyciągania po kolei całej masy brudów i nieprzyjemności. Ciężkie chwile w związku bywają niezwykle nieprzyjemne gdyż ludzie czują się wtedy nierozumiani, a nawet nie kochani. Bardzo często dochodzi wówczas do sytuacji gdy jedna ze stron powie zbyt dużo co może urazić partnera i wówczas rozleje się szala goryczy. Szczęśliwicom udaje się w końcu dojść do porozumienia, lecz bywa dużo par gdzie kryzys w związku kończy się jego zakończeniem. Aby okres ten nie dłużył się i oczywiście aby zakończył się tak jak oboje z partnerów by sobie tego życzyli warto skorzystać z pomocy specjalisty zajmującego się tymi sprawami zawodowo.

Jest nim psycholog , który dzięki terapią dla par rozwiązał wiele konfliktów i pomógł cieszyć się wspólnym życiem. pomoc psychologiczna w Warszawie obejmuje różne formy terapii dla związków. Mogą zgłosić się tam pary które nie potrafią się porozumieć, w życie których wdarła się nuda, które mają wątpliwości czy warto dalej być razem lub te które pragną odbudować związek po zdradzie jednego z partnerów. Problemów z jakimi borykają się ludzie którzy wiodą wspólne życie jest wiele dlatego też czasem podczas spotkania ze specjalistą wyciąga się na wierzch wszystkie brudy nawet sprzed kilku lat.

Psychologia w Krakowie dzięki doświadczonym lekarzom jest w stanie pomóc takim parom. Zazwyczaj jednak to kobiety są zwolenniczkami tego typu rozwiązań konfliktów, a mężczyznę należy przy pierwszych wizytach przekonywać, że jest ona słuszna. Nauka porozumiewania się bez wzajemnych oskarżeń to najczęściej podstawowa umiejętność jaka nabywają pary przy tego typu terapiach. Brzmi niezwykle prosto jednak w praktyce gdy emocje nas ogarniają trudno jest powstrzymać się od kąśliwych uwag lub dogrywek. To właśnie one potrafią wywołać prawdziwy huragan i awanturę która będzie się ciągnęła jeszcze przez kilka dni. Na terapii partnerzy uczą si opowiadać o swoich uczuciach a wzajemnych oczekiwaniach.

Dodaj komentarz